Беленюк Жан

Заслужений майстер спорту України
Спорт
22
в загальному регіональному рейтингу Київського регіону
22
в експертному регіональному рейтингу Київського регіону

Біографія Беленюк Жан

Народився 24 січня 1991 року.

Український борець греко-римського стилю у ваговій категорії до 85 кг. Багаторазовий чемпіон світу і Європи, призер цих змагань, срібний призер Олімпійських ігор (2016), чемпіон і срібний призер Європейських ігор (2019, 2015), бронзовий призер Універсіади (2013). Заслужений майстер спорту України. Народний депутат IX скликання.

9 червня 2019 року Жан був оголошений кандидатом у народні депутати від партії «Слуга народу», № 10 у списку. Безпартійний.

Перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань молоді і спорту у Верховній Раді України IX скликання (з 29 серпня 2019 року).

В дитинстві Жан займався футболом, баскетболом, карате, українськими народними танцями.
Закінчив київську школу № 271.

Боротьбою почав займатися з 2000 року. Батька хлопцеві замінив перший наставник — Віталій Киселиця. Потім до тренувань підключився Олексій Добровольський. Після перемоги Жана на чемпіонаті Європи обидва наставники отримали звання найкращих тренерів України квітня 2014 року.

З 2014 виступає за клуб «Ліхтенфельс» (Ліхтенфельс, Німеччина).
Весною 2016 року приєднався до патріотичного флешмобу #яЛюблюСвоюКраїну, опублікувавши відеозвернення, в якому розповів, за що любить Україну.
Живе чемпіон світу і Європи з мамою в однокімнатній готельці площею 36 м² в Києві на Виноградарі. Після перемоги на чемпіонаті Європи Жан Беленюк написав у своєму блозі про те, що медаль він присвячує меру Києва Віталію Кличку. Цим він хотів нагадати про себе міській владі. У травні 2018 року він таки отримав ордер на квартиру за перемогу на Чемпіонаті світу-2015.
Знявся у кліпі ЯрмаКа «Гни свою линию», в головній ролі.
Закінчив Національний університет фізичного виховання і спорту України (магістр психології спорту) і Міжрегіональну академію управління персоналом за спеціальністю управління бізнесом.
Спортсмен-інструктор в ЦСКА ЗСУ, лейтенант ЗСУ.
Написати намОтправить

Ваші голоси на сьогодні вичерпані(100 раз у день)

Ви не можете голосувати більше одного разу на день за одного кандидата!

Ви хочете закінчити голосування в цьому регіоні на сьогодні?

Ви хочете закінчити голосування в цьому регіоні на сьогодні?