Вакарчук Святослав

Співак. Лідер гурту "Океан Ельзи". Екс-народний депутат України
Культура
18
в загальному регіональному рейтингу Львівського регіону
10
в експертному регіональному рейтингу Львівського регіону
56
в Всеукраїнському рейтингу
72
в Всеукраїнському експертному рейтингу

Біографія Вакарчук Святослав

Народився 14 травня 1975 (45 років) Мукачево, Закарпатська область.

Український політичний і державний діяч, колишній керівник партії «Голос», двічі був народним депутатом України, співак, композитор, автор пісень.

Здобув всеукраїнське та міжнародне визнання як музикант, вокаліст, лідер рок-гурту «Океан Ельзи», композитор. Заслужений артист України,  народний депутат України 6-го скликання (від 2007 до 2008) і 9-го скликання (від 2019 до 2020). Кандидат фізико-математичних наук (2009).

Святослав закінчив Львівську школу № 4 з поглибленим вивченням англійської мови (тепер Львівська лінгвістична гімназія) зі срібною медаллю. Два роки у музичній школі вчився грати на скрипці та одночасно навчався грати на баяні. У шкільні роки брав участь у КВН, створенні шкільного театру, активно грав у баскетбол.

1990 року, після падіння «залізної завіси», Святослав поїхав за обміном до Канади, звідки привіз велику колекцію касет і записів рок-музики.

У 1991–1996 роках навчався на фізичному факультеті Львівського університету ім. Франка (спеціалізація — теоретична фізика). Друга вища освіта — економіст-міжнародник. 1996 року вступив до аспірантури кафедри теоретичної фізики того ж університету.

Влітку-восени 1994 року приєднався до арт-рок-гурту «Клан тиші», створеного 1992 року.

З 12 жовтня 1994 гурт взяв назву «Океан Ельзи». Святослав Вакарчук став вокалістом, автором більшості текстів і музики та незмінним лідером гурту.

Після закінчення університету Вакарчук міг продовжувати навчання за кордоном, але зосередився на музичній кар'єрі. У квітні 1998 року гурт переїхав до Києва, де записав дебютну платівку «Там, де нас нема».

Альбом «Ґлорія» (2005) був записаний уже новим складом «Океану Ельзи».

У 2005 році Святослав виграв премію «Viva! Найкрасивіші» у номінації «Найкрасивіший українець» за версією журналу «Viva!» та прикрасив його обкладинку.

4 листопада 2008 року в Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка відбувся концерт-презентація нового музичного проєкту Святослава Вакарчука «Вночі». На концерті було представлено 11 композицій, які увійшли до однойменного альбому, що складається з різноманітних за жанром, здебільшого джазових, пісень.

Влітку 2009 року Святослав Вакарчук захистив дисертацію на звання кандидата фізико-математичних наук в Інституті фізики конденсованих систем НАН України

Концерт у рамках XI Міжнародного інвестиційного форуму «Сочі — 2012».

Наприкінці 2011 року він презентував новий музичний проєкт «Брюссель», в якому представив пісні, що не вписуються до концепції гурту «Океан Ельзи». Для роботи над цим альбомом Святослав запросив музикантів Дмитра Шурова, Макса Малишева, Петра Чернявського та Сергія Бабкіна.

Навесні 2012 року проведено тур проєкту «Брюссель». Весною 2016 року гурт «Океан Ельзи» випустив альбом «Без меж» і розпочав дворічний світовий тур, який завершився 17 червня 2017 року у Львові.

З 2017 року — член Наглядової ради Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр».

З 3 серпня 2018 року Святослав є співведучим відомого журналіста-міжнародника Івана Яковини у програмі «Несподівана фізика» на Радіо «НВ».

Політика

Парламентська діяльність (2007—2008, 2019—2020)
Докладніше: Верховна Рада України VI скликання
30 вересня 2007 року Вакарчука було обрано на позачергових виборах до ВРУ за списком пропрезидентського блоку НУНС (№ 15 у списку). Був членом Комітету ВРУ з питань свободи слова та інформації, а також членом груп з міжпарламентських зв'язків.

  Сам Вакарчук у червні 2019 року розповів, що 11 вересня 2008 року він офіційно написав заяву про складання мандату і вважав за потрібне з того моменту більше не приходити в парламент.

Вдруге був обраний до Верховної Ради на позачергових виборах 21 липня 2019 року. 11 червня 2020 року Вакарчук оголосив про плани щодо завершення роботи народним депутатом.

Це вдруге, коли Вакарчук складає мандат. Вакарчук повідомив, що має плани на реалізацію великого освітнього проекту.

Партія «Голос»

16 травня 2019 року на Старокиївській горі Вакарчук презентував свою політичну партію «Голос».  Очолив список партії на парламентських виборах.  Також він назвав п'ять ключових пунктів програми: «Перше — інтереси громадян України понад усе, екзистенційний вибір України — Європа, один закон для всіх, вільна економіка без олігархів, влада підзвітна громадянам України».

«Голос» отримав 5.82 % голосів і, відповідно, 17 депутатів за списками, ще троє депутатів від партії перемогли на одномандатних округах.

24 липня 2019 року з'їзд партії «Голос» обрав Вакарчука головою партії. 29 серпня 2019 року у парламенті була створена фракція «Голос». Керівником фракції «Голос» став Сергій Рахманін. Був членом Комітету зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.

11 червня 2020 року заявив, що зареєстрував у Верховній Раді постанову про складання депутатських повноважень. 18 червня ВРУ відмовилася припинити повноваження Вакарчука, 19 червня він вийшов з фракції партії Голос.
Написати намОтправить

Ваші голоси на сьогодні вичерпані(100 раз у день)

Ви не можете голосувати більше одного разу на день за одного кандидата!

Ви хочете закінчити голосування в цьому регіоні на сьогодні?

Ви хочете закінчити голосування в цьому регіоні на сьогодні?