Вадатурський Олексій

Генеральний директор ТОВ СП «Нібулон»
Бізнес
1
в загальному регіональному рейтингу Миколаївського регіону
1
в експертному регіональному рейтингу Миколаївського регіону
2
в Всеукраїнському рейтингу
18
в Всеукраїнському експертному рейтингу

Біографія Вадатурський Олексій

Народився 8 вересня 1947, с. Бендзари, Балтський район, Одеська область. Український агропідприємець. Герой України, генеральний директор сільськогосподарського підприємства «НІБУЛОН», віце-президент Української зернової асоціації (з лютого 2005).

У 1971 році закінчив Одеський технологічний інститут ім. М. В. Ломоносова. Свою трудову діяльність розпочав на Трикратському комбінаті хлібопродуктів головним енергетиком, потім працював головним інженером.

У 1980-1991 — начальник виробничого відділу, заступник начальника Миколаївського обласного управління хлібопродуктів.

З 1991 року — беззмінний генеральний директор агрохолдингу Нібулон з вирощування сільськогосподарських культур із застосуванням зарубіжних технологій і високопродуктивної імпортної техніки, розвитком племінного тваринництва та будівництва суден.

У 2012 році журнал «Фокус» розмістив бізнесмена у списку 20 найуспішніших аграріїв України, де він разом із сином-компаньйоном Андрієм Вадатурськиим посів дванадцяте місце (земельний банк — 80 000 га).

У рейтингу журналу «Новое Время» «Топ-100 найбагатших українців», опублікованому у жовтні 2019 року, статки оцінено у $474 млн. (зменшення на 14 % порівняно із 2018 роком); це 14 місце рейтингу.

У червні 2020 року Forbes Україна помістив Вадатурського на 15 місце найбагатших українців, оцінивши його капітал в 450 млн доларів.

Нагороди:

Звання Герой України з врученням ордена Держави (15 листопада 2007) — за визначний особистий внесок у зміцнення потенціалу агропромислового комплексу, організацію та забезпечення досягнення стабільно високих показників у виробництві сільськогосподарської продукції, розвиток соціальної сфери.

Державна премія України в галузі архітектури 2008 року — за архітектуру перевантажувального терміналу сільськогосподарського підприємства «НІБУЛОН» у місті Миколаєві (у складі колективу)

Почесна грамота Кабінету Міністрів України (4 грудня 2001) — за значний особистий внесок у підвищення ефективності аграрного сектору економіки та з нагоди 10-річчя від дня створення спільного українсько-угорсько-англійського сільськогосподарського підприємства «Нібулон» (м. Миколаїв) 6 липня 2012 року Олексій Вадатурський став номінантом Всесвітньої продовольчої премії.
Написати намОтправить

Ваші голоси на сьогодні вичерпані(100 раз у день)

Ви не можете голосувати більше одного разу на день за одного кандидата!

Ви хочете закінчити голосування в цьому регіоні на сьогодні?

Ви хочете закінчити голосування в цьому регіоні на сьогодні?