Шостацький Володимир

Єпископ ПЦУ, митрополит Вінницький і Барський
Релігія
2
в загальному регіональному рейтингу Вінницького регіону
4
в експертному регіональному рейтингу Вінницького регіону
11
в Всеукраїнському рейтингу
95
в Всеукраїнському експертному рейтингу

Біографія Шостацький Володимир

Народився 3 листопада 1962 року в селі Райківці Хмельницької області в селянській родині.

У 1980 році закінчив середню школу. У 1980-1982 роках служив у Радянській армії.

У 1983-1987 роках навчався у Вінницькому медичному інституті. За власними словами, під час навчання зрозумів, що хоче присвятити своє життя служінню Церкві і тому звернувся за порадою до духівника Троїце-Сергієвої лаври архимандрита Кирила (Павлову), який порадив йому кинути інститут.

У 1987 році вступив до Московської духовної семінарії.

6 грудня 1990 року в московському Даниловому монастирі прийняв чернечий постриг з ім'ям Симеон в честь Симеона Стовпника.

З 1990 по 1994 рік ніс послух доглядача Патріаршій резиденції в Даниловому монастирі міста Москви.

14 січня 1991 висвячений у сан ієродиякона, 28 квітня - у сан ієромонаха. У тому ж році закінчив Московську духовну семінарію.

Восени 1994 року повернувся на Україну, став насельником Києво-Печерської лаври і одночасно слухачем Київської духовної академії.

7 квітня 1995 був зведений в сан ігумена, а 23 листопада - архімандрита.

3 травня 1996 року рішенням Священного синоду Української православної церкви (УПЦ) йому визначено бути єпископом відродженої Володимир-Волинської єпархії.

4 травня 1996 рік у храмі святих Антонія і Феодосія Києво-Печерських хіротонізований на єпископа Володимир-Волинського і Ковельського і на наступний день прибув до Володимира-Волинського.

14 травня 2002 возведений у сан архієпископа.
10 червня 2007 року рішенням Священного синоду УПЦ звільнений від управління Володимир-Волинською єпархією і призначений архієпископом Вінницьким і Могилів-Подільським.
9 липня 2011 року під час літургії під відкритим небом на площі перед Успенським собором Києво-Печерської лаври митрополитом Володимиром (Сабоданом) зведений в сан митрополита.
5 січня 2013 року до зв'язку з виділенням зі складу Вінницької єпархії Могилів-Подільської єпархії титул змінений на Вінницький і Барський.
13 серпня 2014 року на виборах нового предстоятеля Української православної церкви отримав в першому турі дев'ять голосів, а в другому - один.

Єрарх ПЦУ

Перейшовши в ПЦУ, позбувся більшої частини парафій, в його веденні залишився кафедральний собор у Вінниці і близько двадцяти дрібних парафій в навколишніх селах. Подібну ситуацію він пояснив тим, що Московський патріархат нібито пропонував гроші священикам Вінницької єпархії, щоб вони не переходили в ПЦУ, що було категорично спростовано з боку УПЦ.  
Написати намОтправить

Ваші голоси на сьогодні вичерпані(100 раз у день)

Ви не можете голосувати більше одного разу на день за одного кандидата!

Ви хочете закінчити голосування в цьому регіоні на сьогодні?

Ви хочете закінчити голосування в цьому регіоні на сьогодні?