Рожко Микола

Ректор Івано-Франківського національного медичного університету, професор, Заслужений діяч науки і техніки України
Наука та Освіта
101
в загальному регіональному рейтингу Івано-Франківського регіону
9
в експертному регіональному рейтингу Івано-Франківського регіону
119
в Всеукраїнському рейтингу
в Всеукраїнському експертному рейтингу

Біографія Рожко Микола

Народився 1 січня 1958 р. в с. Устя Снятинського р-ну Івано-Франківської обл.

Заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор, вчений-винахідник в галузі стоматології.

В 1973 р., після закінчення 8 класів поступає до Івано-Франківського республіканського технікуму фізичної культури. Після його закінчення працєю рік тренером з біатлону ДСТ ,,спартак", де відзначається вагомими спортивними досягненнями як неодноразовий чемпіон і призер першостей України з біатлону. Згодом служба в армії, після демобілізації стає слухачем підготовчого відділення Івано-Франківського медичного інституту, а згодом і студентом стоматологічного факультету цього інституту. Після закінчення навчається в клінічній ординатурі при кафедрі ортопедичної стоматології.

В 1989 р. захищає кандидатську дисертацію на тему:,,Ортопедическое лечение больных сьемными пластиночными протезами с литым металлическим базисом".

З 1992-1993 роки навчається в докторантурі, з завершенням якої захищає докторську дисертацію на тему:,,Клініко-експериментальне обгрунтування нових методів лікування знімними конструкціями зубних протезів".

З 1995 р. - декан стоматологічного факультету Івано-Франківського медичного університету та головний лікар стоматологічної поліклініки, завідувач кафедри стоматології факультету післядипломної освіти, з 2005 р. став проректором з міжнародних відносин, членом спеціальної ради університету із захисту кандидатських і докторських дисертацій. Автор біля 250 наукових праць, 2 підручників ,,Ортопедична стоматологія" та ,,зубопротезна техніка", 34 навчальних посібники. При цьому являється автором 40 винаходів і корисних моделей, захищених авторськими свідоцтвами колишнього СРСР та патентами України.

В 2002 р. визнається кращим раціоналізатором та винахідником Івано-Франківської області, а в 2003 р. Указом Президента України удостоюється почесного звання ,,Заслужений діяч науки і техніки України".
Написати намОтправить

Ваші голоси на сьогодні вичерпані(100 раз у день)

Ви не можете голосувати більше одного разу на день за одного кандидата!

Ви хочете закінчити голосування в цьому регіоні на сьогодні?

Ви хочете закінчити голосування в цьому регіоні на сьогодні?