Роговцева Ада

Актриса
Культура
19
в Всеукраїнському рейтингу
19
в Всеукраїнському експертному рейтингу

Біографія Роговцева Ада

Народилась 16 липня 1937, Глухів, Чернігівська область (нині Сумська область), УРСР, СРСР).

Українська акторка театру та кіно. Народна артистка УРСР (1967), Народна артистка СРСР (1978). Герой України (2007). Дружина українського актора Костянтина Степанкова (Волощука). Входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України.

Життєпис


Народилася у Глухові Чернігівської області УРСР (1939 року Глухівський район було передано до складу Сумської області). Батько, Микола Іванович Роговцев, мав дві вищі освіти, закінчивши індустріальний і сільськогосподарський інститути, до війни працював в НКВС. Мати, Ганна Митрофанівна Зайковська, за фахом агроном.

Навчалась в школі № 10 у Полтаві, з 1954 по 1959 рік — у Київському театральному інституті імені Івана Карпенка-Карого.

З 1958 року — артистка Київського національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки, де пропрацювала понад 35 років.

Після відходу з Київського національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки гастролює з концертними програмами та камерними театрами. У Київському академічному театрі драми і комедії на Лівому березі грає у виставах «Рожевий міст» та «Вася повинен зателефонувати», які поставила донька Роговцевої Катерина Степанкова.

Професор Національного університету культури, викладає в Київському театральному інституті ім. І. К. Карпенка-Карого. Одна з учениць Ади Миколаївни, Галина Кияшко — досить відома українсько-нідерландська акторка, телеведуча, фотомодель. Член КПРС з 1967 року, більш ніж 20 років була членом партбюро, вибиралася секретарем парткому театру і делегатом XXVII з'їзду КПРС. Є членом Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка (з грудня 2016).
Написати намОтправить

Ваші голоси на сьогодні вичерпані(100 раз у день)

Ви не можете голосувати більше одного разу на день за одного кандидата!

Ви хочете закінчити голосування в цьому регіоні на сьогодні?

Ви хочете закінчити голосування в цьому регіоні на сьогодні?