Марченко Сергій

Міністр фінансів України
Влада
276
в Всеукраїнському рейтингу
в Всеукраїнському експертному рейтингу

Біографія Марченко Сергій

Народився 24 січня 1981, Макарів, Київська область.

Український економіст та політичний діяч. Кандидат економічних наук (2009). Заступник міністра фінансів України (2016—2018), заступник Глави Адміністрації Президента України (2018—2019). Міністр фінансів України з 30 березня 2020 року.

Народився в Макарів Київської області 24 січня 1981 року. В Макарівській середній школі № 1 отримав середню освіту. Вищу освіту здобув у Академії державної податкової служби України, в 2002 році отримав ступінь магістра управління державними фінансами, був стипендіатом Президента України.

Пізніше продовжив наукові дослідження на базі Науково-дослідного фінансового інституту при Міністерстві фінансів України, і в 2009 році захистив дисертацію на тему «Державні єврооблігаційні запозичення України на міжнародному ринку капіталу» та здобув ступінь кандидата економічних наук.

  • З 2002 року працював на різних посадах у Міністерстві фінансів України, Державній податковій адміністрації України, Секретаріаті Кабінету Міністрів України.
  • В 2011 пройшов програму з Менеджменту та Лідерства в Harvard Kennedy School. З 2011 року працював у Координаційному центрі з упровадження реформ при Президентові України. Брав участь у розробці Бюджетного кодексу України, що був прийнятий у 2014 році.
  • В подальшому працював експертом у «Bendukidze Free Market Center» і був академічним директором загальної програми KSE та GIZ 2015—2016 років «Лідерство в державних фінансах».
  • З 27 травня 2016 року по 26 липня 2018 року працював заступником Міністра фінансів України. З 31 серпня 2018 року по 19 травня 2019 року обіймав посаду заступника Глави Адміністрації Президента України Ігоря Райніна.
  • У 2019 році балотувався до Верховної Ради IX скликання під номером 7 у списку партії «Українська Стратегія Гройсмана», яка до парламенту не пройшла.
  • 30 березня 2020 року з другої спроби був призначений Міністром фінансів України. Член РНБО з 7 квітня 2020 року.
  • У липні 2020 року посів четверту сходинку як міністр фінансів у рейтингу найвпливовіших молодих політиків України за версією журналу "Кореспондент".
  • У серпні 2020 року увійшов у Топ-100 найвпливовіших людей України за версією рейтингу журналу "Новое время".
Написати нам



Отправить

Ваші голоси на сьогодні вичерпані(100 раз у день)

Ви не можете голосувати більше одного разу на день за одного кандидата!

Ви хочете закінчити голосування в цьому регіоні на сьогодні?

Ви хочете закінчити голосування в цьому регіоні на сьогодні?