Іщейкін Костянтин

Народний депутат України VIII скликання, заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор.
Політика
4
в загальному регіональному рейтингу Полтавського регіону
9
в експертному регіональному рейтингу Полтавського регіону
154
в Всеукраїнському рейтингу
в Всеукраїнському експертному рейтингу

Біографія Іщейкін Костянтин

Народився 11 вересня 1975, м. Полтава, Україна.

Український політик, медик, педагог та науковець. Народний депутат України VIII скликання. Заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор.

Життєпис

Народився 11 вересня 1975 року в м. Полтава, у сім'ї медичних працівників. Батько — Іщейкін Євген Володимирович — головний лікар Полтавської міської клінічної лікарні № 2, мати — Іщейкіна Любов Костянтинівна, старший викладач кафедри медичної, біоорганічної та біологічної хімії ВДНЗУ «УМСА».

Освіта

 • Навчався в Полтавській середній школі № 4. Під час навчання у школі здобув перший трудовий досвід, працюючи з 15 років молодшим медичним працівником поліклінічного відділення № 2 Полтавської обласної лікарні. У 1992 році з відзнакою закінчив середню школу і був нагороджений Срібною медаллю. Із 1992 по 1998 рік навчався на лікувальному факультеті Вищого державного навчального закладу України «Українська медична стоматологічна академія», який закінчив з відзнакою.
 • З 1998 по 1999 рік навчався в інтернатурі за фахом «Шкірні та венеричні хвороби» та магістратурі, які закінчив з відзнакою.
 • З 1999 по 2002 рік навчався в аспірантурі на кафедрі фтизіатрії з шкірними та венеричними хворобами ВДНЗ України «Українська медична стоматологічна академія».
 • У 2003 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук на тему «Індивідуалізація лікування дітей, хворих на атопічний дерматит, у залежності від клініко — патогенетичних варіантів його перебігу».
 • У січні 2010 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеню доктора медичних наук на тему «Клініко-імунологічне обґрунтування комплексної терапії хворих на атопічний дерматит та екзему», а в травні 2010 року отримав підтвердження ВАК України.
 • З вересня 2012 року по січень 2013 року пройшов курси спеціалізації з фаху «Терапія» у Кримському державному медичному університеті імені С. І. Георгієвського.
 • 25 січня 2013 року отримав вчене звання професора кафедри внутрішніх хвороб та медицини невідкладних станів з дерматовенерологією ВДНЗ України «Українська медична стоматологічна академія».
 • У 2013 році почав навчання у Національній академії державного управління при Президентові України (Кафедра парламентаризму та політичного менеджменту). У лютому 2016 року здобув диплом магістра з відзнакою. У червні 2018 року захистив дисертацію на здобуття наукового ступеню доктора політичних наук на тему «Політико-правові засади бюджету участі в системі демократичних практик: світовий досвід і Україна».

Кар'єра

 • Після закінчення інтернатури та магістратури, почав працювати лікарем-дерматовенерологом у кабінеті профілактичних оглядів при першій міській лікарні, а згодом — у Полтавському шкірвендиспансері.
 • З 2002 року працював на посаді асистента кафедри фтизіатрії з шкірними та венеричними хворобами ВДНЗ України «Українська медична стоматологічна академія». В 2004 році був обраний за конкурсом на посаду доцента кафедри, а в 2005 році — отримав вчене звання доцента.
 • З 2005 по 2007 рік працював заступником декана медичного факультету, був відповідальним за впровадження кредитно — модульної системи навчання в академії. З жовтня 2009 р. працював деканом факультету підготовки іноземних студентів.
 • В січні 2011 року переведений на посаду професора кафедри шкірних і венеричних хвороб з судовою медициною ВДНЗ України «Українська медична стоматологічна академія». З 01.09.2011 року по 2014 рік працював на посаді завідувача кафедри внутрішніх хвороб та медицини невідкладних станів з дерматовенерологією ВДНЗ України «Українська медична стоматологічна академія».

Наукова діяльність:

Костянтин Іщейкін є фахівцем у галузі дерматовенерології та терапії. Сформульовані ним напрямки наукових досліджень мають важливе, як суто наукове, так і прикладне практичне значення. Іщейкін провів дослідження з вивчення причинних факторів, патогенетичних ланок і особливостей перебігу імунозалежних захворювань шкіри.

Запропонуав оцінити рівень показників системного запалення у хворих на хронічні імунозалежні запальні захворювання шкіри, виявити взаємозв’язки між рівнем системного запалення, клінічним перебігом дерматозів.

За результатами проведених досліджень Костянтином Іщейкіним вперше розроблено індивідуалізований комплекс терапевтичних заходів, який сприяє диференційованому роз’єднанню загальних ланок патологічного ланцюга розвитку цих хвороб враховуючи індивідуалізовані особливості клінічної картини, запального процесу та наявність супутньої патології, що дозволило підвищити ефективність лікування хворих на псоріаз, атопічний дерматит та дитячу екзему шляхом індивідуалізації ранньої корекції показників системного запалення.

Костянтином Іщейкіним створено школу дерматовенерології. Значну увагу приділяє вихованню наукових кадрів.

Під науковим керівництвом Костянтина Іщейкіна виконано та захищено кандидатську дисертацію за фахом «Дерматовенерологія» та готуються до захисту ще 9 кандидатських та 1 докторська дисертації.

Дослідження Костянтина Іщейкіна останніх років зосереждені на вивчені ролі активації ядерного фактору NF-KB та поляризації M1 / M2 макрофагів в основі розвитку системного запалення у хворих з аутоімунними захворюваннями шкіри для пошуку нових методів діагностики та лікування хворих з даною патологією.

Професор Іщейкін входить до складу редколегії багатьох фахових наукових видань:
«Світ медицини та біології»
«Український журнал дерматології, венерології, косметології»
«Сучасна гастроентерологія»
«Український терапевтичний журнал»
«Дерматологія та венерологія»
«Український журнал дитячої ендокринології»
«Проблеми ендокринної патології»
«Проблемы старения и долголетия»
«Профілактична медицина»
«Аннали Мечниковського Інституту»
«Український терапевтичний журнал».

Костянтин Іщейкін є лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки 2018 року.

Політична діяльність:

 • З 27 лютого 2013 року — член політичної партії «УДАР» (Український демократичний альянс за реформи Віталія Кличка, з 30 березня 2013 року — заступник голови Полтавської обласної партійної організації політичної партії «УДАР» (Український демократичний альянс за реформи Віталія Кличка).
 • З листопад 2014 року — народний депутат України VIII скликання, член депутатської фракції партії «Блок Петра Порошенка». Голова підкомітету з питань бюджетної політики та удосконалення положень Бюджетного кодексу України Комітету Верховної Ради України з питань бюджету. член груп з міжпарламентських зв'язків з Австрійською Республікою, Литовською Республікою, Словацькою Республікою, Республікою Молдова, Румунією, Федеративною Республікою Німеччина, Королівством Швеція.
 • В 2015 році обраний членом державної міжвідомчої комісії з інвестиційних проектів. В тому ж році увійшов до міжвідомчої робочої групи забезпечення житлом учасників АТО.
 • 12 квітня 2019 разом з став одним з ініціаторів проекту закону про внесення зміни до статті 87 Бюджетного кодексу України щодо фінансування забезпечення окремих програм та закладів охорони здоров'я, який пропонує, щоб зміни програми «гроші за пацієнтом» не зачипали медзаклади Державного управління справами та Національної академії медичних наук — щоб вони і надалі фінансувалася за окремою статтею видатків бюджету й надавали медичні послуги лише для певній категорії громадян.
Написати намОтправить

Ваші голоси на сьогодні вичерпані(100 раз у день)

Ви не можете голосувати більше одного разу на день за одного кандидата!

Ви хочете закінчити голосування в цьому регіоні на сьогодні?

Ви хочете закінчити голосування в цьому регіоні на сьогодні?