Архієпископ Агапіт

Архієрей Православної Церкви України, архієпископ Вишгородський, вікарій Київської єпархії з правами єпархіального архієрея
Релігія
75
в загальному регіональному рейтингу Київського регіону
4
в експертному регіональному рейтингу Київського регіону
33
в Всеукраїнському рейтингу
41
в Всеукраїнському експертному рейтингу

Біографія Архієпископ Агапіт

У миру - Гуменюк Павло Зіновійович

Народився 23 травня 1980 Новосілка Підволочиського району — архієрей Православної Церкви України, архієпископ Вишгородський, вікарій Київської єпархії з правами єпархіального архієрея як намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря, член Священного Синоду ПЦУ, секретар Київської Митрополії (з 2019). У минулому — керуючий справами УПЦ КП

У 1997 вступив до Київської Духовної Семінарії, яку закінчив 2001.

1 жовтня 2000 р. з благословення Святішого Патріарха Філарета прийняв чернечий постриг у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі міста Києва.

8 жовтня 2000 року в Свято-Володимирському Патріаршому кафедральному соборі міста Києва Святішим Патріархом Філаретом рукоположений у сан ієродиякона, а 29 жовтня 2000 року в сан ієромонаха.

У 2005 р. — закінчив Київську Духовну Академію.

5 лютого 2006 року за Божественною літургією у Свято-Володимирському соборі міста Києва Святішим Патріархом Філаретом возведений в сан ігумена, а 19 квітня 2006 року до дня Святої Пасхи возведений в сан архімандрита.

Указом Святішого Патріарха Філарета від 13 жовтня 2000 призначений ризничним Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря, а 1 січня 2006 призначений на посаду скарбника монастиря.

Указом Святійшого Патріарха Філарета від 10 листопада 2009 призначений намісником Києво-Михайлівського Золотоверхого монастиря.

На засіданні Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату 27 липня 2010 (журнал № 19) ухвалено рішення призначити архімандрита Агапіта (Гуменюка), намісника Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря, єпископом Вишгородським, вікарієм Київської єпархії.

8 серпня 2010 р. у Володимирському патріаршому кафедральному соборі над архімандритом Агапітом (Гуменюком) була звершена архієрейська хіротонія, яку очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужінні єпископату УПЦ Київського Патріархату.

9 серпня 2011 поставив свій підпис під офіційною заявою до Печерського районного суду з проханням звільнити Юлію Тимошенко з-під варти на поруки (також разом з ним поставили свої підписи ще 40 поручителів).

З 27 жовтня по 5 листопада 2012 супроводжував Патріарха Філарета до США.

25 листопада 2013 благословив видання Книги присвяченої 900-літтю з часу освячення кам'яного храму обителі Золотоверхого собору. Сказав про неї такі слова:
«Напевно, кожна святиня, монастир чи храм, який має свою прадавню історію повинен мати й видання, присвячені своєму минулому. Тим більше це відноситься до знаних та відомих на весь світ київських святинь, що знаходяться у серці столичного міста. Свято-Михайлівський Золотоверхий монастир має величну та славну історію. Підтвердженням цьому можуть служити навіть цьогорічні ювілеї: 900 років з часу освячення Свято-Михайлівського Золотоверхого собору (1113) та 300-ліття трапезного монастирського храму на честь святого апостола і євангелиста Іоана Богослова (1713), який зараз є академічним храмом Київської православної богословської академії».
8 грудня 2013 виступив зі сцени майдану, закликав не забувати про духовність та долучатись до майданів у всіх регіонах Вітчизни. Опісля він прочитав разом з протестувальниками молитву «Отче наш». 20 лютого 2016 відслужив поминальну панахиду за спокій душ розстріляних мирних учасників Революції гідності.

21 лютого 2016 співслужив при освяченні престолу у Малій Софії в Києві.
Написати намОтправить

Ваші голоси на сьогодні вичерпані(100 раз у день)

Ви не можете голосувати більше одного разу на день за одного кандидата!

Ви хочете закінчити голосування в цьому регіоні на сьогодні?

Ви хочете закінчити голосування в цьому регіоні на сьогодні?