Данилко Андрій

Комедійний актор, співак, сценарист, телеведучий, композитор, Народний артист України. Більш відомий під жіночим альтер-его Вєрки Сердючки
Культура
22
в Всеукраїнському рейтингу
42
в Всеукраїнському експертному рейтингу

Біографія Данилко Андрій

Народився 2 жовтня 1973, м.Полтава

Комедійний актор, співак, сценарист, телеведучий, композитор. Народний артист України (2008). Більш відомий під жіночим альтер-его Вєрки Сердючки.

З 2016 року член журі й наставник талант-шоу «X-Фактор» на телеканалі СТБ.

Життєпис

Андрій цікавився театром ще в школі, в сьомому класі вступив в місцеву театр-студію. Після закінчення школи пішов на навчання у технікум, але не полишав свого зацікавлення театром та естрадою. У своєму сценічному персонажі Вєрки Сердючки з'явився перший раз на КВК у Полтаві (1989). Сценічне ім'я запозичив від своєї однокласниці Ані Сердюк. Спочатку Вєрка Сердючка була продавчинею, але пізніше Андрій змінив її амплуа і зробив провідницею.

1993 на конкурсі «Гуморина» Андрій уперше представив Вєрку Сердючку великій аудиторії — і вона зразу почала користуватися популярністю. Пізніше того ж року Вєрка Сердючка стає лауреатом конкурсу «Всесміх-93» у Києві. Успіх Сердючки продовжувався під час гастролей Данилка по країні — в рамках програми «Титанік» він спочатку гастролював в Києві, а пізніше і в інших містах України.

Справжня популярність Вєрки Сердючки з'явилася після того, як одна з компаній зняла рекламний ролик з її участю.

З нагоди 17-ї річниці незалежності України Президент Ющенко надав Данилку звання Народний артист України.

Творчість

Поступово від комедійних номерів Данилко перейшов до виконання пісень, які сам писав. Талант співака він вдосконалював у Київському естрадно-цирковому училищі, куди вступив 1995-го. Однак його талант в училищі не оцінили й він мусив залишити навчання там.

Тим часом популярність Сердючки продовжувала зростати: на міжнародному фестивалі «Море сміху» він здобув перший приз, у вересні 1997 на 1+1 виходить розважальна програма «СВ-шоу» з участю Сердючки-провідниці. Ця програма стала популярною не тільки в Україні, але і в Росії, де її теж транслювали та де її популярність була часом більшою ніж вдома.

2001 Андрій кардинально змінив образ Сердючки — з невихованої провідниці вона перетворилася на попзірку. В цей час також виходять перші компакт-диски Андрія з піснями, які отримали велику популярність. Збірка пісень «Ха-ра-шо» (2003) отримала титул «діамантової».

Сердючка на «Євробаченні 2007»

9 березня 2007-го Андрій Данилко став офіційним представником від України на Євробаченні. Реакція на участь Данилко в жіночому образі на Євробаченні від України не була однозначно схвальною. Попри ставлення до його участі в змаганні, він підтвердив намір виконати в Гельсінкі 12 травня 2007 року пісню «Dancing Lasha Tumbai». З нею він посів друге місце в конкурсі.

З 2009 року активно виступав разом зі створеним ним же «Театром Данилко», до якого увійшли Ігор Турчинський, Андрій Цистанов, Артур Кульпович, а також Інна Білоконь, Олена Романовська, та ряд інших.

У 2016 році став членом журі талант-шоу «X-Фактор» на телеканалі СТБ.
У травні 2017 року Андрій Данилко заявив про те, що вирішив «поховати» сценічний образ Вєрки Сердючки. Артист заявив, що більше не хоче виступати на великій сцені у такому амплуа. Всупереч цьому, Андрій продовжив активну концертну діяльність.

Відзнаки і нагороди
  • 1993 — лауреат гумористичної премії «Курська аномалія»
  • 1993 — лауреат конкурсу «Всесміх-93», Київ
  • 1994 — гран-прі фестивалю «Харківська гуморина»
  • 1995 — гран-прі фестивалю «Море сміху»
  • 2000 — Кубок імені Аркадія Райкіна на фестивалі «Кубок Гумору»
  • 2003 — Заслужений артист України
  • 2007 — друге місце на «Євробаченні»
  • 2008 — Народний артист України
  • 2019 - «За внесок у розвиток національної музичної індустрії» від «М1 Music Awards
Написати намОтправить

Ваші голоси на сьогодні вичерпані(100 раз у день)

Ви не можете голосувати більше одного разу на день за одного кандидата!

Ви хочете закінчити голосування в цьому регіоні на сьогодні?

Ви хочете закінчити голосування в цьому регіоні на сьогодні?