Чужиков Микола

Заслужений майстер спорту, чемпіон Європи, світу та Олімпійських ігор з веслування на байдарці, перший олімпійський чемпіон Луганщини, почесний громадянин м.Лисичанськ
Спорт
7
в загальному регіональному рейтингу Луганського регіону
6
в експертному регіональному рейтингу Луганського регіону
134
в Всеукраїнському рейтингу
в Всеукраїнському експертному рейтингу

Біографія Чужиков Микола

Народився 5 травня 1938, Макешкіно, Бєлгородська область.

Радянський веслувальник, байдарочник, олімпійський чемпіон. Почесний громадянин Луганська.

Тренувався у Лисичанську, на Лисичанській водній станції. Виступав за добровільне спортивне товариство «Авангард».

Спортивна кар'єраУ 1963 році став бронзовим призером (разом з Анатолієм Гришиним) у дисципліні Б-2 1000 м на Чемпіонаті Європи та світу з веслування на байдарках і каное у місті Яйце, Югославія.

У 1964 році став золотим призером (разом з Володимиром Морозовим, В'ячеславом Іоновим та Анатолієм Гришиним) у дисципліні Б-4 1000 м на Літніх Олімпійських іграх у Токіо, Японія. Того ж року йому було присвоєно звання Заслуженого майстра спорту СРСР.

У 1965 році став бронзовим призером (разом з Володимиром Морозовим, В'ячеславом Іоновим та Анатолієм Гришиним) у дисципліні Б-4 10000 м на Чемпіонаті Європи з веслування на байдарках і каное у Бухаресті, Румунія.

У 1966 році став золотим призером (разом з Володимиром Морозовим, В'ячеславом Іоновим та Анатолієм Гришиним) у дисципліні Б-4 10000 м на Чемпіонаті світу з веслування на байдарках і каное у Берліні, НДР.

У 1967 році став бронзовим призером (разом з Юрієм Стеценко, Георгієм Карюхіним та Юрієм Кабановим) у дисципліні Б-4 1000 м на Чемпіонаті Європи з веслування на байдарках і каное у Дуйсбурзі, ФРН.

У 1968 брав участь у Літніх Олімпійських іграх в Мехіко, Мексика у дисципліні Б-4 1000 м, але посів з командою лише 5 місце.

У 1969 році став бронзовим призером (разом з Анатолієм Гришиним, Дмитром Матвєєвим та Валерієм Діденко) у дисципліні Б-4 1000 м на Чемпіонаті Європи з веслування на байдарках і каное у Москві, СРСР.

Подальше життяУ 1971 році закінчив Ворошиловградський педагогічний інститут. За фахом — викладач. Мешкав і працював там же.

У 2004 році йому було присуджено звання Почесного громадянина Луганська.
Написати намОтправить

Ваші голоси на сьогодні вичерпані(100 раз у день)

Ви не можете голосувати більше одного разу на день за одного кандидата!

Ви хочете закінчити голосування в цьому регіоні на сьогодні?

Ви хочете закінчити голосування в цьому регіоні на сьогодні?