Антонов Віталій

Засновник OKKO Group
Бізнес
15
в загальному регіональному рейтингу Львівського регіону
29
в експертному регіональному рейтингу Львівського регіону

Біографія Антонов Віталій

Народився 12 грудня 1962, Стрий, Львівська область.

Підприємець родом із заходу України, засновник OKKO Group, голова Наглядової Ради «Концерну Галнафтогаз» (мережа автозаправних комплексів ОККО).

Президент «Універсальної інвестиційної групи», один із засновників і голова Наглядової ради Фонду економічної безпеки України.

Учасник суспільного проекту Бізнес 100. Генеральний Почесний консул Литовської Республіки у Львові. Кандидат економічних наук.

Освіта:

У 1970–1978 роках навчався у Стрийській середній школі № 4.

У 1988 році закінчив з відзнакою Тернопільський фінансово-економічний інститут за спеціальністю «Фінанси та кредит».

У 2011 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за темою: «Активізація залучення прямих іноземних інвестицій в економіку України в умовах глобальної конкуренції».

Трудова діяльність:

Зі шкільних років Віталій Антонов захоплювався скелелазанням, а пізніше — альпінізмом, тож після закінчення інституту його перші місця праці були пов'язані з цими захопленнями.

У 2019 Віталій Антонов увійшов до щорічного рейтингу журналу «Фокус», ставши одним з кращих менеджерів України в сегменті «Ритейл». На думку читачів «Новое время. Бизнес» Віталій Антонов увійшов до топ-12 бізнес-колумністів, чиї колонки в 2019 році зібрали найбільшу кількість переглядів. Засновник OKKO Group зайняв третє місце в рейтингу з колонкою «$ 40 мільярдів йдуть повз економіки України. Що з цим робити».

У 2018 році традиційний щорічний рейтинг кращих топ-менеджерів України журналу «Фокус» включив Президента «Концерну Галнафтогаз» Віталія Антонова в ТОП-3 в сегменті «Ритейл».

У тому ж році, за результатами рейтингу видання Delo.UA, Віталій Антонов посів перше місце серед кращих СЕО на думку експертів і став 38-м в загальному списку «300 кращих топ-менеджерів України».

У вересні 2018 року увійшов до списку 100 найвпливовіших людей України за версією журналу «Новое время». У рейтингу інноваційних лідерів, складеному журналом Leadership Journey спільно з консалтинговою компанією Nobles Fortune, президент «Концерну Галнафтогаз» Віталій Антонов посів сьоме місце в рейтингу інноваційних лідерів.

У 2015 році Віталій Антонов посів 28 місце в Топ-100 кращих менеджерів України від видання Delo.UA. Крім того, експерти рейтингу визнали його одним з 10 керівників українських бізнесів, що мають найвищу репутацію.

У 2014 році президент компанії ПАТ «Концерн Галнафтогаз» очолив рейтинг ТОП-10 найкращих управлінців України за версією журналу «Компаньйон». За рейтингом журналу «Фокус», Віталій Антонов увійшов до сотні найвпливовіших українців у 2014 році.

У 2013 році він уперше увійшов у сотню найвпливовіших людей держави за версією журналу «Кореспондент», посівши у цьому переліку 66 місце.

У 2010–2012 роках Віталія Антонова тричі підряд визнавали найкращим серед керівників компаній нафтогазового сектора у рейтингах Топ-100 найкращих менеджерів України, які укладалися «ІнвестГазетою» та видавництвом «Економіка».

При цьому у 2011 році він увійшов до трійки найкращих топ-менеджерів у масштабах усієї України, а у 2012-му — визнаний найкращим управлінцем у номінації «Продавець і маркетолог» — за версією згаданого вище видання «Топ-100». За результатами інтернет-голосування на порталі газети «Дело» у 2012 році Віталій Антонов посів третє місце в загальнонаціональному рейтингу «Відповідальний лідер».

З 2008 року по 2019 рік — голова Наглядової ради Страхової компанії «Універсальна».

Від 2006 року — член Наглядової ради «Концерну Хлібпром».

У 2004-2009 роках Віталій Антонов — президент «Універсальної інвестиційної групи».

У 1999 році Віталій Антонов відкрив першу АЗС під брендом ОККО у Стрию. 2000 року у Львові на вул. Зеленій відкрито перший великий автозаправний комплекс ОККО з магазином, кафе та портальною автомийкою — прообраз сучасного формату АЗК у мережі ОККО.

З 1992 року Віталій Антонов почав займатися власним бізнесом. Він став директором ПП «Карат», яке здійснювало гуртову торгівлю різними групами товарів. Незабаром однією з його основних спеціалізацій стала торгівля нафтопродуктами.

У 1995 році Віталій Антонов стає президентом ВАТ «Галнафтогаз», а у 2001 році — головою наглядової ради ВАТ «Концерн Галнафтогаз».

У 1988–1990 роках він очолює альпіністсько-туристичний клуб у рідному місті, у 1990–1992 роках працює начальником Львівської обласної рятувальної служби товариства Червоного хреста у Стрию.

Інша діяльність:

5 грудня 2019 року очолив новостворений комітет стратегічних ініціатив, інвестиційної та податкової політики від Федерації роботодавців України.

24 серпня 2019 року, за значний особистий внесок у соціально-економічний розвиток району рішенням Сколівської районної ради № 800 від 08 серпня 2019 р. Віталію Антонову присвоєно звання «Почесний громадянин Сколівського району».

У 2016 році Віталій Антонов обраний членом Наглядової ради Львівського національного університету імені Івана Франка.

У 2013 році увійшов до складу Ради з питань стимулювання інвестицій та підприємницької діяльності при Міністерстві доходів і зборів України.

У 2009–2010 роках він входив до складу Ради інвесторів при Кабінеті Міністрів України.

У 2008 році Віталій Антонов став одним зі співзасновників Львівської бізнес-школи Українського католицького університету.

Починаючи з 2001 року він очолює Українсько-Литовський фонд імені Тараса Шевченка.

На переконання Віталія Антонова досвід Литви при трансформації суспільства від посттоталітарного до вільного й відкритого є особливо цінним для українського національного проекту, адже обидві країни поєднує спільність історії і схожість ментальностей.

У 1999–2000 роках Віталій Антонов очолював комісію Українського союзу промисловців та підприємців з питань паливно-енергетичного комплексу України.

Від 1999 року Віталій Антонов є Почесним консулом Литовської Республіки у Львові та Львівській області, а з 2007 року — Генеральним Почесним консулом Литовської Республіки у Львові.

Нагороди:

Орден «За заслуги» III ступеня.
Литовська урядова нагорода — орден «Зірка тисячоліття Литви».
Орден «Різдво Христове–2000» Української Православної Церкви МП.
Відзнака Глави Української греко-католицької церкви.
Звання «Почесний громадянин Сколівського району».
Написати намОтправить

Ваші голоси на сьогодні вичерпані(100 раз у день)

Ви не можете голосувати більше одного разу на день за одного кандидата!

Ви хочете закінчити голосування в цьому регіоні на сьогодні?

Ви хочете закінчити голосування в цьому регіоні на сьогодні?